o mnie

[box]SZYBKI [JAK MAC PRO]
UNIWERSALNY [JAK INDESIGN]
KREATYWNY [JAK PHOTOSHOP]
DOKŁADNY [JAK ILLUSTRATOR] TAKI JESTEM…[/box]

Już w szkole średniej zainteresowałem się nowoczesnymi technologiami komputerowymi i ich zastosowaniem w mediach. Profesjonalnie zająłem się komputerami i grafiką w 1991 roku, początkowo jako operator komputera w dziale produkcji reklam i ogłoszeń Wydawnictwa Polskapresse. Pracowałem w “Dzienniku Łódzkim” i “Expresie Ilustrowanym” poznając specyfikę pracy redakcji gazety codziennej. Swoje umiejętności szlifowałem następnie przy wprowadzaniu na rynek pionierskich projektów wydawniczych (m.in. miesięcznika “Auto dziś i jutro” – obecnie “Auto moto” Wydawnictwo Bauer). W różnych wydawnictwach i redakcjach przechodziłem kolejne stopnie zawodowe od operatora komputera przez grafika kreatywnego i szefa składu komputerowego do stanowiska kierownika artystycznego. Pracę w wielkich ogólnopolskich wydawnictwach zakończyłem po 6 latach pracy w drugim co do wielkości nakładu tygodniku telewizyjnym „To&OwoTV”. Od 2013 roku prowadzę własną działalność specjalizując się w usługach projektowania graficznego, custom publishing i wydawnictwami w postaci elektronicznej (ePublishing).

myselfMoje atuty to: zdolność do pracy w stresie i pod presją czasu, profesjonalne podejście do zadań, kreatywność i wszechstronność oraz umiejętność połączenia rzemiosła wydawniczego z artystyczną wizją. Mój ponad 22-letni dorobek to tysiące solidnie wykonanych stron gazet i magazynów oraz setki okładek różnych pism. Jestem wielkim miłośnikiem firmy Apple. Oprócz zainteresowań grafiką komputerową interesuje się filmem, literaturą sci-fi i fantasy, muzyką w stylu ambient oraz klasyką rocka.

[box]Doświadczenie zawodowe[/box]

01.05.2004 r. – 31.08.2012 – praca w redakcji wysokonakładowego (ok. 500 tys. egz.)tygodnika telewizyjnego „To&OwoTV” (należącego do Wydawnictwa Bauer) jako zastępca kierownika artystycznego. Projektowanie okładek i stron wewnętrznych czasopisma. Retusz i montaż zdjęć. Serwisowanie i drobne naprawy komputerów Macintosh i sieci komputerowej.

01.03.2004 r. – 30.04.2006 r. – praca w redakcji „Dziennika Łódzkiego” (Wydawnictwo Polskapresse) w dziale dodatków tematycznych, jako grafik/operator DTP.

01.09.1997 r. – 29.02.2004 r. – kierownik działu DTP w ogólnopolskim, miesięczniku „Auto moto” (do roku 2001 pod nazwą „Auto dziś i jutro”). Redagowanie działu poświęconego tematyce car-audio (teksty własne i opracowania). Serwisowanie i drobne naprawy komputerów Macintosh.

01.06.1996 r. – 31.08.1997 – praca w redakcji „Dziennika Łódzkiego” (Wydawnictwo Polskapresse) jako operator DTP.

01.11.1993 r. – 05.1996 r. – praca w redakcji dodatku telewizyjnego TV PILOT i TELE DZIENNIK wydawanego przez Prasę Ilustrowaną.

12.1991 r. – 11.1993 r. – praca w Agencji Promocji i Reklamy należącej do Prasy Ilustrowanej na stanowisku operatora składu komputerowego w dziale produkcji reklam.

[box]TABLET studio – Dariusz Grabowski tel. 663 086 163 [/box]

Dodaj komentarz